کار مشاور مشاوره است. نه کمتر نه بیشتر. ساده است. هیچ فرمول یا رازی جادویی وجود ندارد که یک

مشاور کسب و کار را نسبت به دیگری موفق تر کند.

اما چیزی که یک مشاور خوب را از یک مشاور بد جدا می کند، اشتیاق و انگیزه برای تعالی است. و یک مشاور خوب باید در مورد موضوعی که در آن مشاوره می کند آگاه باشد. و این موضوع تفاوت را ایجاد می کند.

ببینید در این روزگار هرکسی می تواند مشاور باشد. تنها چیزی که باید کشف کنید این است که هدیه خاص شما چیست. به عنوان مثال، آیا شما خیلی راحت در اطراف کامپیوتر کار می کنید؟ آیا از آخرین اطلاعات نرم افزاری و سخت افزاری که به نظر می رسد تقریباً هر روز در حال تغییر است، مطلع هستید؟ و آیا می توانید دانشی را که به دست آورده اید بردارید و آن را به منبعی تبدیل کنید که کسی حاضر باشد برای آن پول بپردازد؟ در این صورت هیچ مشکلی برای کار کردن به عنوان مشاور کامپیوتر نخواهید داشت.

یا در زمینه جمع آوری سرمایه متخصص هستید؟ شاید برای آژانس‌های غیرانتفاعی در زمینه جمع‌آوری سرمایه، بازاریابی، روابط عمومی یا فروش کار کرده باشید و در طول سال‌ها نحوه جمع‌آوری پول را کشف کرده باشید. به عنوان فردی که یک دهه از موفقیت های جمع آوری سرمایه را به یک تجارت مشاوره پرسود تبدیل کرده است، می توانم به شما بگویم که مشاوره جمع آوری سرمایه در واقع یک صنعت در حال رشد است.

نکاتی که باید قبل از تبدیل شدن به یک مشاور در نظر بگیرید

• به چه گواهینامه ها و مجوزهای خاصی نیاز دارم؟ بسته به حرفه خود، ممکن است قبل از شروع به کار به عنوان مشاور، به گواهینامه یا مجوز ویژه نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، مشاوران جمع‌آوری سرمایه نیازی به گواهینامه خاصی ندارند، اگرچه می‌توانید از طریق انجمن ملی مدیران جمع‌آوری سرمایه گواهینامه دریافت کنید. و در برخی از ایالت ها، ممکن است لازم باشد قبل از شروع کسب و کار خود به عنوان یک مشاور حرفه ای جمع آوری سرمایه ثبت نام کنید.
  • آیا من واجد شرایط مشاور شدن هستم؟ قبل از اینکه زونا خود را آویزان کنید و امیدوار باشید که مشتریان برای استخدام شما شروع به ضربه زدن به شما کنند، مطمئن شوید که شرایط لازم برای انجام کار را دارید. اگر می خواهید برای مثال یک مشاور کامپیوتر باشید، مطمئن شوید که در بخش دانش با تمام گرایش ها و تغییرات در صنعت کامپیوتر به روز هستید.
  • آیا به اندازه کافی سازماندهی شده ام که مشاور شوم؟ آیا دوست دارم روزم را برنامه ریزی کنم؟ آیا من در مدیریت زمان متخصص هستم؟ شما باید به هر سه سوال پاسخ "بله" می دادید!
  • آیا من دوست دارم شبکه کنم؟ امروزه شبکه سازی برای موفقیت هر نوع مشاوری حیاتی است. بلافاصله شروع به ساخت شبکه مخاطبین خود کنید.
  • آیا اهداف بلند مدت و کوتاه مدت تعیین کرده ام؟ و آیا اجازه می دهند من مشاور شوم؟ اگر اهداف شما با زمان و انرژی لازم برای افتتاح و ایجاد موفقیت آمیز یک کسب و کار مشاوره مطابقت ندارد، قبل از هر حرکتی در این مسیر تجدید نظر کنید!

بازار هدف (

Target Market)

ایده شما ممکن است بهترین ایده ای باشد که تا به حال به آن فکر کرده اید، اما باید بازاری برای ایده های شما وجود داشته باشد. کسی باید بخواهد و بتواند برای مشاوره تخصصی شما به شما پول بدهد.

به عبارت دیگر، مشتریان بالقوه شما چه کسانی هستند؟ آیا خدمات مشاوره ای خود را برای شرکت های بزرگ بازاریابی خواهید کرد؟ یا تخصصی را ارائه می دهید که فقط برای مشاغل کوچکتر مورد علاقه باشد؟ شاید خدمات شما مورد توجه سازمان های غیرانتفاعی باشد. در هر صورت، قبل از اینکه به جلو بروید، مطمئن شوید که برای تهیه یک طرح تجاری و یک برنامه بازاریابی، زمان صرف کرده اید. شما از نتایج ناامید نخواهید شد - به خصوص زمانی که مشتریان شروع به پرداخت به شما می کنند!

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها